04:57
Rozcestník:

Domy z masivu.cz

Novinky:

28.8.2015 Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik?

Celý článek


Proč MHM ?

Masivní dřevo bez lepidel, folií a chemie

Konstrukce je založena na mechanickém spojování masivních dřevěných stavebních prvků, bez použití lepidel a chemických prostředků. V celém průřezu stěny či stropu MHM je jen masivní dřevo a není tedy nutné bránit přirozenému odvětrávání a difuzi vodních par foliemi a parozábranami. Dům takto postavený je tím přímo předurčen pro zdravé bydlení!

Regulace vnitřního klimatu

Difuzně otevřená konstrukce stěn umožňuje "dýchání" stěn. Masívní dřevěná stěna dále reguluje vlhkost vzduchu uvnitř místnosti tak, že vlhkost uvolňuje, nebo absorbuje podle vnějších podmínek. Povrchová teplota dřeva koresponduje s teplotou vzduchu uvnitř místnosti. Dřevo se nenabíjí statickým nábojem, z toho důvodu nevíří prach v místnosti. To vše dohromady způsobuje absolutně unikátní klima uvnitř domu. Kdo jednou zažil bydlení v masivní dřevostavbě, nebude chtít dům z jiného materiálu.

Ochrana před elektromagnetickým smogem

Měřením ve zkušebně bylo dokázáno, že masívní dřevěná konstrukce zachytí až 95% elektromagnetických vln (mobilní telefony, rádio, TV, VVN... )

Rychlost výstavby

Velká přesnost ve výrobě jednotlivých dílů stavby s tolerancí +/- 1 mm. Dokonalá připravenost otvorů pro okna a dveře. Z výroby připravené kanály pro instalace. Vynechání mokrých procesů. Díky tomu stačí ve standardních případech na montáž hrubé stavby včetně střechy rodinného domu s cca 120 - 150 m2 plochy 5-6 dnů.

Protipožární odolnost

Dřevo patří mezi velmi hořlavé materiály, ale hoří kontrolovatelně. Pokud je vystaven ohni masivní kus dřeva tak ohoří povrchová vrstva, která zuhelnatí a izoluje zbylé dřevo od žáru a do hloubky již prohořívá velmi pomalu. Rychlost je cca 0,5 mm za minutu. Tím vlastně chrání nosnou konstrukci před požárem. Této vlastnosti je využito i u našich dřevěných stěn, které vykazují výtečnou protipožární odolnost 90 min již u stěny tlouštky 20,5 cm. Certifikát ze zkušebny naleznete na stránce Ke stažení.

Izolace

Technologie MHM umožňuje díky svým technickým vlastnostem (nízký součinitel tepelné vodivosti λ a stavební řešení minimalizující tepelné body a mosty) stavět velmi jednoduše domy s parametry nízkoenergetického / pasivního domu.

Ekologie

Využití trvale obnovitelného zdroje – dřeva, je zárukou trvale udržitelného rozvoje a ochranou před změnou klimatu země..(C) 2024 Domy z masivu.cz