03:01
Rozcestník:

Domy z masivu.cz

Novinky:

28.8.2015 Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik?

Celý článek


Zpět na všechny Články o domech

Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Publikováno: 28.8.2015

Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik? K tomu, aby zařízení zákazníka oslovilo a aby ho lákalo k návratu i v budoucnu, je potřeba kvalita, útulnost a originalita. Té dosáhnete především volbou vhodného a jedinečného nábytku. Zajímavý nábytek určený pro gastro podniky nenajdete v nábytkářských velkoprodejnách. Chcete-li se odlišovat a zanechat v zákaznících nezapomenutelný dojem, zaměřte se na nabídku specializovaných firem. Ty mají dostatek zkušeností a nejen dostatečně širokou nabídku, ale mohou vám pomoci i kvalifikovanou radou.

Esteticky zajímavé vybavení je jedním z předpokladů úspěchu

Před volbou nábytku a doplňků pro vaši provozovnu si projděte celý prostor a podívejte se na něj očima zákazníka. První dojem je důležitý, začněte již vstupním vybavením. Pak pokračujte do dalších prostor. Zvolíte – li zcela klasické židle a stoly, budou sice působit čistě a nově, ale nedokážou vytvořit požadovanou zvláštní atmosféru, která by měla zákazníky zaujmout a vybízet k opakovaným návštěvám. Méně tradiční a přitažlivé stoly, lavice či křesla lze najít v nabídkách firem, které se na výrobu a prodej gastro nábytku zaměřují. Pokud tedy chcete přistupovat k zařízení své provozovny kreativně, zaměřte se na spolupráci s odborníky. Váš úspěch není tvořen pouze bohatou nabídkou vybraných a chutných pokrmů a nápojů, ale také originálním gastro nábytkem.

Jak se gastro nábytek liší od běžného nábytku

Přemýšlíte o tom, že byste provozovnu zařídili nábytkem z běžné nabídky pro domácnosti a ušetřili tak na výdajích? Tohoto výběru byste brzy litovali a nábytek byste museli vyměnit mnohem dříve, než gastro nábytek. Ten je uzpůsoben pro mnohem vyšší zátěž než zařízení pro byty a rodinné domy. Používají se materiály, kterým nevadí ani častější čištění a jsou stálobarevné. To je důležité zvláště u čalouněného nábytku, který si i při pravidelné údržbě zachovává původní barvu. Také vysoká odolnost a stabilita dřevěných součástí a skleněných nebo kovových částí je u gastro nábytku základním předpokladem. Kromě těchto nezbytných vlastností musí být veškeré zařízení také pohodlné, aby se hosté cítili dobře a nechtělo se jim odcházet.

Na co se zaměřit při výběru nábytku

Gastro nábytek vybírejte podle toho, o jaký typ podnikání se jedná. Rozdíl bude mezi nábytkem zvoleným pro restauraci, rychlé občerstvení, kavárnu či pizzerii. Tam, kde se počítá s rychlým střídáním hostů, by měl mít nábytek jednoduchou eleganci a co nejsnadnější údržbu. V každém případě musí mít hosté dostatečný prostor jak na stole, tak kolem sebe. Pohodlí při jídle, místo, kam odložit talíře, hrníčky či skleničky a současně dostatečná plocha pro drobné doplňky patří k samozřejmostem, které mohou celkovou pohodu výrazně ovlivnit. I vzdálenost jednotlivých stolů od sebe je důležitá – osobní prostor a pohodlí při stolování může být tím, co u mnoha lidí volbu gastro zařízení ovlivní. Dostatečné soukromí a pohodlí může vaši provozovnu změnit i na vhodné místo pro různé podnikatelské schůzky.

Interiérový nábytek vyžaduje i doplňky

Jakýkoli originální gastro nábytek nebude působit dokonalým dojmem, pokud v něm budou scházet patřičné doplňky. Stoly, židle i stoličky patří společně s lavicemi a křesly k základní výbavě, která by měla být doplněna dalšími prvky. Originální a vždy dokonale čisté ubrusy, zajímavé vázičky s živými květy, méně obvyklé květníky s rostlinami, obrazy a zrcadla jsou něčím, čím byste své gastro podnikání určitě měli doplnit. Nábytek vypadá dobře také v patřičném množství světla – lampy a nástěnná svítidla rozhodně pomohou k vytvoření výsledného dojmu. Podle dalšího zaměření podniku pak můžete doplňovat dobové předměty nebo vybavení podle zájmového zaměření. Komfort, originalitu, vkusnost a pohodlí na jednom místě vaši hosté jistě plně ocení.(C) 2024 Domy z masivu.cz