05:04
Rozcestník:

Domy z masivu.cz

Novinky:

28.8.2015 Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik?

Celý článek


Zpět na všechny Články o domech

Rolety pro dokonalé stínění

Publikováno: 24.1.2014

Rolety dokážou v interiéru vytvářit báječnou atmosféru. Propouští do místností dostačující množství denního světlo a udržují příjemnou pokojovou teplotu. V teplých letních měsících zajišťují ochranu před ostrými slunečními paprsky, v zimních měsících zase udržují příjemné klima v domě. Látkové rolety pro dokonalé zastínění jsou nabízeny v mnoha módních vzorech a barevných provedeních. Běžně se dělí na vnitřní a venkovní rolety.

Vnitřní a venkovní předokenní rolety se instalují buďto na plastová okna anebo do předem připravených okenních otvorů. Vnitřní rolety jsou nabízeny v textilních a bambusových variacích. Kromě těchto modelů ještě existují římské rolety, baldachýny či posuvné stěny. Římské rolety neboli římské záclony jsou zhotoveny z profilů a řasených závěsů a disponují nařasenými šňůrkami či pásky. Ovládají se pomocí umělé tyče. Baldachýny jsou opatřeny provázkovým systémem, řetízkem a klikou. Nejvíce se instalují do zimních prosklených zahrad. Zatímco posuvné stěny rozdělují prostorné místnosti a vytváří tak jedinečnou promyšlenou kompozici barev.

Z venkovní části plastových oken se montují nejen okenice, ale i okenní folie, sítě proti hmyzu či rolovací mříže. Například okenice jsou nabízeny s pohyblivými nebo pevnými lamelami. Kdežto okenní folie jsou k dostání v bezpečnostních, protislunečních a dekorativních provedeních. Sítě proti hmyzu nepropustí žádný létající hmyz a jsou prodávány v různých klasických či netradičních rozměrech. Rolovací mříže jsou určeny pro výlohy a vstupy do prodejen. Jedná se v podstatě o účinnou mechanickou ochranu proti vloupání.(C) 2024 Domy z masivu.cz