05:06
Rozcestník:

Domy z masivu.cz

Novinky:

28.8.2015 Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik?

Celý článek


Zpět na všechny Články o domech

Největší problémy sklepů - vyřešme je

Publikováno: 24.7.2014

Téměř každý dům má sklep, ale hodně lidí opomínají problematiku podzemních prostor. V tomto článku se podíváme na největší problémy sklepů a prozradíme si, jak se dají elegantně řešit.

Vlhkost sklepů

Protože je sklep nejnižším místem každého baráku a je umístěn pod zemí, velikým problémem je vlhkost, která ve sklepech vzniká. Největším problémem vlhkost může být zejména v kotelnách, kde skladujeme hořlavá paliva, která se musí vlhkosti vyhýbat. Problém s vlhkostí také může být v takových sklepech, ve kterých skladujeme nějaké plodiny (brambory, cibuli a pod.).

Vlhkosti sklepů se dá poměrně lehce zbavit. Stačí zajistit vzdušnost těchto podzemních prostor. Je tedy důležité sklep občas provětrat, nebo zajistit otvory, které zajistí cirkulaci vzduchu. Co zamezí jak vzniku vlhkosti, tak vzniku nepříjemných plísní, které jsou téměř vždy nežádoucí.

Veliké množství hmyzu

Dalším častým problémem je hmyz. Né vždy nám může přítomnost nepříjemného hmyzu ve sklepě vadit. Jestli je pro vás hmyz nežádoucí, je nutné opatření. Tím můžou být například různé pasti na hmyz, nebo chemické přípravky, které se hmyzu zbaví.

Tyto kroky je potřeba často opakovat, protože se hmyz zase začne objevovat. Pro zbavení hmyzu také není na škodu sklep občas uklidit, setřít podlahu, odstranit pavučiny a podobně. Né vždy je tohle ve sklepě ale možné.

Chladné prostředí

Typickou vlastností sklepů je chlad. Chlad je ve většině případů žádoucí, někdy se ho ale budeme chtít zbavit. To může nastat například v případě, že nám jde o zútulnění a zabydlení sklepa. Někdy můžeme chtít vybudovat ve sklepě další pokoje, což se bez problému dá. Nyní ale musíme zamezit chladu.

Prvním účinným řešením je izolace. Izolací zamezíme příchod chladu ze studené zeminy. Izolace je jednorázovou investicí a téměř vždy se vyplatí. Dalším řešením je vytápění těchto prostor. Zde mějte na paměti, že né vždy musí být tato investice výhodná. Nikdy není na škodu tyto dva kroky zkombinovat.

(C) 2024 Domy z masivu.cz