03:30
Rozcestník:

Domy z masivu.cz

Novinky:

28.8.2015 Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik?

Celý článek


Zpět na všechny Články o domech

Nástěnná akvária pro Vaše rybičky

Publikováno: 23.4.2014

Už jste o nich slyšeli? Naprostá designová bomba v podobě nástěnných akvárií Vás uchvátí! Umožněte Vaším rybičkám, aby se vznášeli nad zemí. Sice Vám to neřeknou, ale určitě Vás za to budou milovat, protože takový zážitek jen tak nějaká rybka nezažije. Pokud máte doma málo místa a řešíte kam umístit akvárium se svými vodními miláčky, tak jsou pro Vás nástěnná akvária opravdovou spásou. Snadno je namontujete na zeď do požadované výšky a můžete tak své rybičky bez problému krmit. Existuje celá řada typů v různých rozměrech a tvarech. Nejrozšířenější jsou klasická kvádrová akvária, která jsou spíš dlouhá a nízká. Typické rozměry jsou 120x44,5x11 cm, 152,5x44,5x11cm a 200x44,5x11. Samozřejmě existují i různé atypické rozměry jako 113x65x11cm nebo 87x58x11cm. Další variantou jsou oválná akvária, která jsou spíše menších rozměrů a pro malé rybičky. Typické rozměry pro  taková akvária jsou 56x18,7cm.

 

Jak vlastně takové nástěnné akvárium vypadá? Mrkněte na obrázek:

 Nástěnné akváriumJak už jste asi poznali, na obrázku vidíte klasické kvádrové akvárium. Na dalším obrázku si můžete prohlédnou kulatou variantu.

Nástěnné akváriumTyto akvária mají tělo vyrobené z kvalitního hliníku a přední stěna je ze skla. Co se týče objemů vody, tak nejpoužívanější jsou objemy v rozmezí 23 – 43 litrů. Nemusíte se bát, že by Vám akvárium ze stěny spadlo. Do zdi totiž namontujete železný držák a na ten až pak akvárium zavěsíte. Proto je ručená dokonalá pevnost. Pokud vnitřek vybavíte nějakou hezkou dekorací vytvoříte si podmořský svět přímo u Vás doma. Váháte, který typ je lepší, zda kulatá nebo kvádrová? Vždy záleží na požadavcích, které máte, rozměry, počet rybiček, cena apod. Určitě bych Vám však doporučil kvádrová. Jedná sice o vyšší investici, ale výsledný dojem za to opravdu stojí.

Akvárium na stěnu je tedy určitě alternativou, kterou by jste měli zvážit. Doporučil bych Vám, že by jste si měli do takové akvária pořídit i osvětlení. V zhasnuté místnosti pak vytvoříte skvělou atmosféru. Objevte krásy nástěnných akvárií i vy!

(C) 2024 Domy z masivu.cz