04:51
Rozcestník:

Domy z masivu.cz

Novinky:

28.8.2015 Úspěšný gastro provoz vyžaduje originální a kvalitní nábytek

Zařizujete nově nebo rekonstruujete gastro provozovnu a chcete svým zákazníkům poskytnout něco více, než obyčejnou a obvyklým způsobem zařízenou restauraci, kavárnu, bar či jiný gastro podnik?

Celý článek


Zpět na všechny Články o domech

Moderní dřevěné schodiště

Publikováno: 20.8.2015

Schodiště má především praktickou funkci při propojení jednotlivých prostor a podlaží, je však také významným prvkem interiéru. Jste-li příznivci přírodních materiálů a nadčasových i vkusných řešení, vyberte si dřevěné schody. Dřevěné schodiště dodá vašemu bydlení eleganci, útulnost a pohodu. Máte schodiště z jiných materiálů? Nevadí – stávající schodiště můžete rekonstruovat a dřevem obložit. Renovované dřevěné schodiště bude originální a může se přizpůsobit jak vašemu přání, tak celkovému designu vašeho bydlení. Při rekonstrukci schodů je potřeba řídit se rozměry, tvarem i celkovou velikostí schodiště.

Vycházejte z typu schodiště

Ať rekonstruujete nebo renovujete stávající schodiště, musíte vzít v úvahu především to, o jaký typ schodiště se jedná. Jako hlavní bývá označováno schodiště, které propojuje jednotlivá podlaží. Jednoramenná schodiště nejsou přerušena podestou, dvouramenná a víceramenná schodiště mají jednu nebo více podest. Nejjednodušší pro renovaci na dřevěné schody jsou přímočará schodiště s rovnými schodišťovými stupni a jednotnou výškou schodů. U různočarých, křivočarých nebo točitých schodišť je rekonstrukce schodů o něco obtížnější.

Možnosti rekonstrukce a renovace schodů

Zbavit se starých schodů a nahradit je novými by samozřejmě bylo optimální, ale tato varianta je jen těžko proveditelná. Proto se schody rekonstruují nebo renovují. Rekonstrukce schodů mohou být různého druhu, záleží na materiálu a typu schodiště, na míře poškození a možnosti použití jednotlivých technologií. Kamenné, betonové nebo prefabrikované schody se rekonstruují s pomocí pryskyřicových směsí a odpovídajícího plnícího materiálu, dřevěné schody se brousí speciálními bruskami a aplikuje se nový lak či vosk. Mnohem jednodušší je však zvolit obložení schodů, které je vhodné pro všechny druhy schodů i schodišť.

Obložení schodů jako nejjednodušší a pohodlná varianta

Chtěli byste renovovat schodiště a neprovádět přitom žádné stavební úpravy? Pak si zvolte možnost obkládání schodů. Renovovat obložením lze schody všech typů a výsledek je ohromující. Získáte nádherné a moderní dřevěné schody s minimem námahy a nepořádku. Unikátní systém TOPSTEP, který vám ušetří mnoho starostí, je založen na jednoduchém a rychlém namontování schodových profilů v široké paletě dekorů. Rekonstrukce schodů tímto způsobem vám zajistí komfortní schodiště s odolným povrchem a bezpečným používáním. Montáž proběhne rychle a čistě a schody můžete doplnit i dalšími prvky.

(C) 2024 Domy z masivu.cz